İtalyan çocuğun trajik ölümünün ardından gözler TikTok' un üzerinde

İtalyan düzenleyiciler, 10 yaşındaki bir kızın trajik ölümünün ardından bu hafta gözlerini TikTok'a çevirdiler .

İtalyan çocuğun trajik ölümünün ardından gözler TikTok' un üzerinde

İtalyan düzenleyiciler, 10 yaşındaki bir kızın trajik ölümünün ardından bu hafta gözlerini TikTok'a çevirdiler .

Perşembe günü, İtalyan Veri Koruma Kurumu (GPDP) popüler sosyal medya uygulamasının yapımcılarına, ülkedeki "yaşı tam olarak kesin olarak belirlenemeyen" herhangi bir kullanıcının verilerini işlemeyi durdurma talimatı verdi . Bu hareket, esasen, yaşı doğrulanmış hesaplar dışındaki tüm hesaplara anında bir bekletme yerleştirir. 

Geçici tedbir 15 Şubat'a kadar devam edecek ve bu tarihte GPDP uzun vadede nasıl ilerlemeyi planladığını açıklayacak. TikTok'un Avrupa gizlilik politikasına göre , "TikTok 13 yaşın altındaki çocuklara yönelik değildir."

İtalya'nın çocukluk ve ergenlik komisyonu başkanı Licia Ronzulli, GPDP'nin hamlesini savundu. 

"Küçüklerin güvenliği pahasına olursa olsun korunmuş ve olamaz, #Palermo için olduğu gibi, bir sosyal ağ intihar suç olmasına izin edilmelidir," diye yazdı Cuma (Twitter üzerinden çeviri) üzerinde. 

Söz konusu olay, Guardian'a göre viral bir "bilinç kaybı meydan okumasına" katılmaya çalışan bir çocuğun ölümü .

Bir TikTok sözcüsü Guardian'a, "TikTok topluluğunun güvenliği bizim mutlak önceliğimizdir, bu nedenle tehlikeli olabilecek davranışları teşvik eden, destekleyen veya yücelten hiçbir içeriğe izin vermiyoruz" dedi.

Bu, TikTok'un İtalya'da ilk kez başını belaya sokma değil. Geçtiğimiz Aralık ayında, GPDP , platformundaki küçüklerle ilgili sorunlar nedeniyle şirket aleyhine resmi işlem başlattı . 

Duyuruda, "TikTok'un 13 yaşın altındaki çocuklar için kayıt yasağının yanlış bir doğum tarihi girerek atlatılması aslında çok kolay" ifadesi yer alıyor. "Bu nedenle, TikTok çocukların kaydolmasını engellemez ve İtalyan gizlilik mevzuatına uyulup uyulmadığını kontrol etmez - aslında İtalya'da 14 yaşın altındaki bir çocuğun bir sosyal ağa kaydı, ebeveynler veya ebeveyn yetkisi sahipleri tarafından izin alınmasını gerektirir. . "

Özellikle, şu anda GPDP'nin TikTok kullanıcıları için ileriye dönük ne tür bir yaş doğrulaması gerektireceği açık değil. 

firma rehberi, yer rehberi, nöbetçi eczane, firmalarrestoran, dönerci, beyaz eşya tamircisi, teknik servis

tepkiniz nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0