Intel, 5G ağlarını ölçeklendirmek için en yeni Xeon işlemciyi duyurdu

Intel , en yeni veri merkezi platformunu 3. Nesil Intel Xeon Ölçeklenebilir işlemciler biçiminde piyasaya sürdü.

Intel, 5G ağlarını ölçeklendirmek için en yeni Xeon işlemciyi duyurdu

Intel , en yeni veri merkezi platformunu 3. Nesil Intel Xeon Ölçeklenebilir işlemciler biçiminde piyasaya sürdü.

Kaliforniya merkezli çip üreticisi Santa Clara, işlemcilerin veri merkezi iş yüklerinde% 46 performans artışı sağladığını söyledi. Entegre yapay zekaya sahip sunucu çipleri, bulutta yerel veri merkezlerini ve 5G ağları, kriptografi, ilaç keşfi ve gizli bilgi işlem gibi uygulamaları güçlendirecek . 5G için, yeni çipler ağ ve 5G iş yüklerinde ortalama% 62 daha fazla performans sağlıyor.

Çevrimiçi bir brifingde, Intel başkan yardımcısı Navin Shenoy, Intel'in Intel Yazılım Koruma Uzantısı ve Intel Kripto Hızlandırma ile gelişmiş güvenlik eklediğini söyledi. Intel, ilk çeyrekte gelir için 200.000'den fazla yonga gönderdi ve 50 ortağı, 15 telekom ekipmanı ve iletişim firması ve 20 yüksek performanslı bilgi işlem laboratuvarı ile yongalar için 250'den fazla tasarım galibiyetiyle övünüyor.

AT&T, Intel Xeon Ölçeklenebilir işlemciler ve Intel Optane Kalıcı Bellek kombinasyonu ile 1,9 kat daha yüksek verim ve% 33 daha fazla bellek kapasitesi gördüğünü, böylece ağın aynı sayıda aboneye daha yüksek çözünürlükte veya daha fazla aboneye hizmet verebileceğini söyledi. aynı çözünürlük. Verizon ve Vodafone ayrıca yeni Xeons'u kullandıklarını söyledi. Intel, çiplerle iletişim hizmeti sağlayıcılarının 5G kullanıcı düzlemi işlevi performansını% 42'ye kadar artırabileceğini söyledi.

Çip, Intel'in 10 nanometre üretim sürecini kullanır (isimlendirmeye dayalı rakiplerin 7 nanometre sürecine eşdeğerdir) ve işlemci başına 40'a kadar çekirdek ve beş yıllık sistemlere kıyasla 2,65 kata kadar daha yüksek ortalama performans kazancı sağlar. .

Intel CEO'su Pat Gelsinger, çevrimiçi bir brifingde, geçtiğimiz yıl şirketlerin uzaktaki iş güçlerine hizmet vermek için altyapının çok hızlı bir şekilde bulutlaştırılmasını üstlenmek zorunda kaldıklarını söyledi ve yeni işlemcilerin gelişmiş güvenlik için esnek bir mimariye ve yerleşik yapay zekaya sahip olduğunu söyledi. uçtan buluta kadar işlemeyi halledin.

"Teknoloji sihir gibidir," dedi. Gezegendeki her insanın hayatını iyileştirme gücüne sahip. Intel'de yeni bir gün. Artık sadece CPU şirketi değiliz. "

Intel'in kendisini rakiplerinden farklılaştırmak için yazılım, silikon ve üretimi birleştirdiğini söyledi. Şirket, dahili fabrikaları işletecek, stratejik olarak dökümhane hizmetlerini dışarıdan sözleşmeli üreticilerin yardımıyla Intel çipleri yapmak için kullanacak ve kendi dökümhane hizmetlerini başkalarına sunacak.

Moor Insights & Strategy'de analist olan Patrick Moorhead VentureBeat'e bir mesajda, "Şiddetli bir rekabet ortamı ile Intel, 3. Nesil Xeon işlemcileriyle güçlü yönleriyle liderlik ediyor," dedi. “Şirket, ortaklarına CPU'lar, depolama, bellek, FPGA'lar ve ağ ASIC'leri içeren çözümler sağlamak için bir platform yaklaşımı sunuyor. Bu, ortak pazarlama ve birlikte geliştirme için kaynaklardan yararlanma yeteneğine ek olarak. Ayrıca şirketin çip üzerinde ML çıkarımı ve kriptografik yetenekleriyle en yakın rakiplerine göre farklılaştığına inanıyorum. "

En yeni donanım ve yazılım optimizasyonları, önceki nesle kıyasla% 74 daha hızlı AI performansı sunar ve AMD Epyc 7763'e kıyasla 20 popüler AI iş yükünün geniş bir karışımında 1,5 kata kadar daha yüksek performans ve geniş bir karışımda 1,3 kata kadar daha yüksek performans sağlar. Intel, Nvidia A100 GPU'ya karşı 20 popüler AI iş yükü olduğunu söyledi.

Yukarıda: Intel CEO'su Pat Gelsinger, en yeni Intel Xeon Ölçeklenebilir işlemcileri tanıttı.

Shenoy, güvenlik odaklı SGX'in hassas kod ve verileri sistemdeki en küçük potansiyel saldırı yüzeyiyle koruduğunu söyledi. Artık, ana akım iş yüklerinin taleplerini desteklemek için bir terabayta kadar kod ve veriyi izole edip işleyebilen, enklavlara sahip iki soketli Xeon Ölçeklenebilir işlemcilerde mevcuttur.

Shenoy, Intel Crypto Acceleration'ın çeşitli önemli şifreleme algoritmalarında performans sağladığını söyledi. Günde milyonlarca müşteri işlemi gerçekleştiren çevrimiçi perakendeciler gibi şifreleme açısından yoğun iş yükleri çalıştıran işletmeler, kullanıcı yanıt sürelerini veya genel sistem performansını etkilemeden bu korumadan yararlanabilir.

Intel, dünyanın 800'den fazla bulut hizmeti sağlayıcılarının Intel Xeon Ölçeklenebilir işlemciler üzerinde çalıştığını ve en büyük bulut hizmeti sağlayıcılarının 2021'de en yeni yongalarla desteklenen bulut hizmetleri sunmayı planladığını söyledi. HP Enterprise, yeni Xeons ile sekiz farklı modelde yeni bilgisayarlar başlattığını ve AMD'nin en yeni Epyc işlemcilerini de kullandığını söyledi.

tepkiniz nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0