Apple, salgın sırasında gizli partileri tanıtan uygulamayı yasakladı

Apple, salgın sırasında gizli partileri tanıtan uygulamayı yasakladı

Apple, kullanıcıların birçok şehirde sosyal mesafe kurallarını ihlal edecek gizli partiler düzenlemesine izin veren bir iPhone uygulaması olan Vybe Together'ın fişini çekti.  

Yazma sırasında, uygulama Apple'ın App Store'unda mevcut değildir ve web sitesi kaldırılmıştır. Uygulamanın Instagram profilinde "App Store bizi alt etti !!! Geri geleceğiz !!"

"Bira pong oynamayı, yabancılarla flört etmeyi ve genellikle mürettebatla eğlenmeyi özledim mi? Vybe sizin için burada," dedi uygulamanın şu anda feshedilmiş web sitesinde . Uygulamanın sloganı "Başkaldırın, Partinize Başlayın" yazıyor.

Verge , uygulamanın birkaç bin kullanıcısı ve bekleme listesinde birkaç bin kullanıcısı olduğunu söyleyen uygulamanın kurucularından biriyle konuştu. Uygulamayı App Store'dan indirenin Apple olduğunu onayladı. 

Uygulama, The New York Times muhabiri Taylor Lorenz Salı günü Twitter'da ilan edene kadar yaygın olarak bilinmiyordu . 

Uygulamanın SSS sayfası, uygulamanın "büyük partileri" değil "küçük toplantıları" tanıtmak için tasarlanmış "bir uzlaşma" olduğunu söyledi. Bununla birlikte, COVID-19 salgını sırasında küçük toplantılar bile tehlikeli ve yasa dışı olabilir. 

Uygulamanın Instagram sayfasında hala "Vybe'nizi bulun. Yerel şarap geceleri, bira pong oyunları ve yakınınızdaki bir dairede dans" yazan bir gönderi var.

Görünüşe göre uygulamanın sınırlı bir erişimi vardı - kaldırılmadan önce App Store'da 25 derecelendirmeye sahipti ve Instagram sayfasında yazma zamanında 795 takipçisi var. Bununla birlikte, Apple'ın hızlı tepki vermesi ve kapatması iyi. 

tepkiniz nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0