Yeni Overwatch 2 Haritalar, Mekanikler ve Yetenekler Açığa Çıktı

Blizzard, Overwatch 2'ye gelen bazı büyük eklemelerden uzun uzun bahsetti.

Yeni Overwatch 2 Haritalar, Mekanikler ve Yetenekler Açığa Çıktı

Blizzard, bir Overwatch 2 perde arkası tanıtımı gösterdi ve bunun bir parçası olarak hayranlara devam filmi için yapılan yeni eklemeler ve iyileştirmeler hakkında bir fikir verdi. BlizzConline 2021 duyurularının telaşı sırasında , Blizzard, Overwatch 2 için oyunun yerleri, oynanabilir kahramanları ve düşmanları hakkında yeni ayrıntılar ortaya çıkaran bir kamera arkası tanıtım videosu gösterdi.

Sunumda, yaklaşmakta olan çok oyunculu odaklı kahraman nişancı oyununda iki konuma ilk bakışımızı alıyoruz: Roma ve New York City. İlki, Overwatch 2'deki yeni eklemelerden biri olan Push modu haritalarından birinin ayarı olacak. Roma'nın Overwatch versiyonu, özellikle mimarisi aracılığıyla, romantik bir konum kavramını yansıtmak için yaratılmış olarak tanımlandı. Arka plan olarak Kolezyum ve büyük tepelere sahiptir. Bu arada New York, "otantik" olarak tanımlandı, ancak bir Overwatch dönüşü ile. Köyü çağrıştıran pizzacılar ve küçük dükkanlar var. Bir geliştirici, "Daha önce diğer oyunlarda görmediğiniz bir şey gibi hissettiriyor çünkü benzersiz bir şekilde Overwatch," dedi.

Önceki modelin aksine Overwatch 2 hem kalıcı PvP hem de PvE modlarına sahip olacak. PvE'de bilgisayar kontrollü düşmanlarla savaşacaksınız ve yeni tanıtım, Null Sector'dan Stalker ve Breacher gibi bazılarının nasıl görüneceğini ortaya koyuyor. Özellik ayrıca, ilerleme, hikaye ve kahraman görevlerinin ve kahraman özelleştirmesinin Overwatch 2'nin PvE'sinde nasıl çalışacağına dair daha fazla bağlam sağlar. Bu modda, yeteneklerinizi kendi zevkinize göre ayarlamak için özelleştirme esnekliğine sahip olacaksınız.

PvP'de Değişiklikler

Overwatch 2'nin PvP'si konusunda Blizzard, deneyimin şu anda Overwatch'da oynamaktan oldukça büyük bir sapma gibi görünmesi gerektiği noktaya kadar savaşın nasıl hissedileceğini yükselttiğini söyledi. Silah hissi, savaşın görünüşünü, seslerini ve hissini geliştirmeye daha iyi odaklanmak için güncellenen animasyon ve seslerle özellikle odaklandı.

Rol pasifleri, büyük bir yeni oyun eklemesidir - bunlar sınıfa dayalı pasif özelliklerdir. Örneğin tanklar geri tepmeye karşı direnç gösterecektir. Tanklar bir bütün olarak büyük bir değişim geçirecek. Sınıf artık geride duran ve koruyan karakterler yerine ayak parmağı dövüşçüler olacak. Örneğin Reinhardt iki Firestrik kullanabilecek, hücumunu yönlendirebilecek ve iptal edebilecek.

Overwatch 2 için gelen yeni bir kahraman olan Sojourn da kısaca gösterildi. Blizzard'a göre, birinci şahıs nişancı oyununda klasik bir silah olan raylı tüfeğin etrafına inşa edildi.

Kahraman Görevleri

Overwatch 2'nin büyük bir yeni özelliği, oyuncuların kahramanların seviyesini yükseltip gelişimlerini ilerletebilecekleri kooperatif, PvE deneyimleri olan Kahraman Görevleri. Kahraman Görevlerinde, düşman birimleri sizi dışarı çıkarmaya çalışırken, oyunculardan kendilerini güvende tutmak için kaynak toplamak gibi şeyler yapmaları istenecek.

Blizzard'a göre çeşitli düşman birimleri, patronlar ve mevcut haritalara eklenecek yeni alanlar ile yüzlerce kahraman görevi yapmayı hedefliyor. Örneğin King's Row, artık açılan ve oyuncuların yeni bir alana taşınmasını sağlayan bir kapıya sahip. Bu aynı zamanda yükün yeni rotalar alabileceği anlamına gelir.

Hava Etkileri

Çevre tarafında, hava etkileri eklendi. Dinamik olarak kum fırtınaları, kar fırtınaları ve diğer efektler devreye girebilir. Gün içinde de vardiyalar var. Bu, bir Overwatch PvE deneyiminin ne kadar sinematik hale geldiği konusunda çarpıcı bir gelişme sağlayacaktır.

İlerleme Nasıl Çalışacak

Her şey ilerleme ve yeteneklerle beslenecek, bireysel karakterleri daha da geliştirecek. Yetenekler, bir oyuncunun seçtiği yetenek ağacına bağlı olarak kahramanların çeşitli farklı şekillerde oynanmasına izin verir. Farklı yollar, karakterlerin nasıl hissettiği ve oynadığı konusunda gözle görülür değişikliklerle sonuçlanacaktır. Soldier 76, iyileştirme alanını hareket ettirirken, Mercy iyileştirici ışınından füzeler fırlattı. Yetenek ağaçları, Overwatch'a bir RPG mekaniği katmanı ekler.

Yetenek ağaçları, PvE'nin bir parçası olacak ve çeşitli düşman türlerini alt etmek için nasıl savaşacağınızı değiştirecek. Bunlardan biri de yukarıda bahsedilen yürüme bombası olan Breacher. Bu arada dilimleyiciler, hızla hareket eden ölümcül tavuk benzeri düşmanlar olarak tanımlanır. Polar, işleri biraz daha ürkütücü kılan uzun, zarif bir yaratıktır - tıpkı Left 4 Dead'deki Witch gibi. Elite Omnic Grunt gibi Elit birimler, normal tipten çok daha güçlüdür ve yere düştüklerinde size doğru sürünmek gibi farklı davranışları olacaktır.

Düşmanlar ayrıca hasar almaya yönelik iyileştirilmiş tepkilere sahiptir, böylece daha okunaklı olurlar. Null Sector öldürme makinelerinin parçalarını vurabilirsiniz ve hatta "zincir vurma reaksiyonları" vardır, böylece diğerlerine yakın konumlanmış hasar alan düşmanlar onları etkileyecektir.

Güncellenen Karakter Modelleri

Ek olarak, özellik McCree, Reaper, Widowmaker ve Pharah'ın Overwatch 2'de nasıl görüneceğini ortaya çıkardı. İlki daha uzun bir sakalı ve teknoloji-estetik ile klasik kovboy havası arasında iyi bir dengeye sahip. Bu arada Pharah, vizörünü güncelledi; biraz daha şeffaftır, yani duyguları daha görünürdür. Reaper'ın maskesi kemik beyazı yerine tamamen gümüştür. Widowmaker daha fazla cyberpunk-y haline geldi ve ona fütüristik bir femme fatale vibe veriyor.

Bir Hikaye Anlatmak

Hikaye, Overwatch 2 için önemli bir dayanaktır. Ekibi Zero Hour'da yeniden bir araya getirdikten sonra, yeni bir Omnic ayaklanması var. Overwatch 2 ayaklanmanın arkasında kimin olduğunu, ne kadar yaygın olduğunu ve tehdidin gerçekte neyi gerektirdiğini araştırıyor. Tüm hikaye görevleri için oyun içi sinematik introlar ve outrolar var ve hikaye genel oyuna entegre edilecek (hikayenin esas olarak oyunun dışında animasyonlu fragmanlar aracılığıyla anlatıldığı orijinal Overwatch'dan farklı olarak). Kahramanların oyun içi diyalogları olacak, NPC'ler olacak, görev içi etkinlikler olacak ve daha fazlası.

tepkiniz nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0