Netflix'teki en iyi 10 savaş filmi

Zor zamanlarda, kahramanlara, inanılmaz zorluklarla, muazzam trajediyle karşılaşan ve korkunç dehşetle karşılaşanlara yalnızca toplanıp karşılık vermek için bakmak yardımcı olabilir. Bu tür hikayeleri bulmak için savaş filmlerinden daha iyi bir yer var mı? Bu sinema kategorisi, güçlü ve derin hikayeler sunmak için izleyicileri savaş hatlarının arkasına götürür. İster heyecan verici, yürek burkan veya ilham verici bir şey arıyor olun, sizi teminat altına aldık.

Netflix'teki en iyi 10 savaş filmi

İşte şimdi Netflix'te yayınlanan en iyi 10 savaş filmi.

1. Da 5 Kan 

Geçmiş ve şimdiki zaman arasında gidip gelen bu sürükleyici Vietnam Savaşı dramını Spike Lee yönetiyor . Delroy Lindo, Norm Lewis, Clarke Peters, Isiah Whitlock Jr. ve merhum Chadwick Boseman, orduda denizaşırı hizmet verirken altın külçelerini gömen ünvanlı beşliyi canlandırıyor. Yıllar sonra, sadece hazine için değil, aynı zamanda kaybettikleri birinin kalıntılarını da geri getirmek için Vietnam'a dönerler. Yol boyunca, gölgeli karakterler, ailevi çatışmalar ve patlayıcı sürprizlerle karşılaşacaklar. Jonathan Majors, Mélanie Thierry, Paul Walter Hauser ve Jean Reno, bu eleştirmenlerce müjdeli 2020 sürümünde başrolü paylaşıyor.

Nasıl izlenir: Netflix

2. Vatansever 

Bağımsızlık Günü ve Godzilla'nın ardından , aksiyon yazarı Roland Emmerich , bir Amerikan Devrim Savaşı destanı için Braveheart'tan Mel Gibson ile birlikte çalıştı . Gibson ve Heath Ledger, acımasız İngilizleri, özellikle de Jason Isaac'ın canlandırdığı zalim bir albayı devirmek için Kıta Ordusu ile güçlerini birleştiren bir baba ve oğul olarak rol alıyor. Geniş savaş alanı sahneleri, tarihten ilham alan kahramanlıklar ve hareketli melodram anlarıyla dolu The Patriot , bir yumruk atıyor. 

Nasıl izlenir: Netflix

3. Takım 

Yazar / yönetmen Oliver Stone, büyük bir Hollywood gücü olmadan önce Vietnam Savaşı'nda piyade olarak görev yapıyordu. Oradaki deneyimleri , ahlakı ve akıl sağlığı savaşın tahribatıyla sınanan bir asker olarak Charlie Sheen'i canlandıran Platoon'u bilgilendirdi . Keith David, Forest Whitaker, Johnny Depp, Willem Dafoe ve Tom Berenger'in de dahil olduğu çılgınca bir kadroya sahip olan bu 1986 draması, Stone için önemli bir dönüm noktası oldu. Film, sadece eleştirmenlerce müjdeleyen bir gişe hasılatı olmakla kalmadı, aynı zamanda dört kez Akademi Ödülü sahibi oldu ve iki büyük ödül kazandı: En İyi Yönetmen ve En İyi Film.

Nasıl izlenir: Netflix

4. Zafer 

Edward Zwick'in yönettiği bu Amerikan İç Savaşı draması, Birlik Ordusu'nun tamamen Siyahlardan oluşan ilk gönüllü şirketini yöneten Albay Robert Gould Shaw'u (Matthew Broderick) konu alıyor. 54. Massachusetts Piyade Alayı, acımasız savaşlarda hayatlarını riske atarak köleliğin daralmasını sona erdirmek için asil bir şekilde savaştı. Filmin 1989'da gösterime girmesinin ardından eleştirmenler, Glory'nin , çabalarıyla ilk Oscar'ını kazanan Morgan Freeman, Andre Braugher ve Denzel Washington'un da dahil olduğu inanılmaz oyuncu kadrosunu övdü.

Nasıl izlenir: Netflix

5. Savaş Atı 

Steven Spielberg, dünyayı sarsan olayı Joey adında bir safkanın gözünden hayal eden bu büyük yürekli I.Dünya Savaşı dramasını yönetiyor. Yolculuğu mütevazı bir İngiliz çiftliğinde başlıyor. Ancak zor zamanlarda sevgili at orduya satılır. Uzak savaş alanlarında sona erdiğinde, arkadaşlar edinir ve ilham verir. Bir savaş öyküsüne yönelik bu duygusal yaklaşım izleyicileri ve War Horse'u En İyi Film de dahil olmak üzere altı Oscar adaylığı ile onurlandıran 2012 Akademi Ödüllerini etkiledi . Jeremy Irvine, Peter Mullan, Emily Watson, Tom Hiddleston ve Benedict Cumberbatch ortak yıldız.

Nasıl izlenir: Netflix

6. Kapıdaki Düşman 

Yazar / yönetmen Jean-Jacques Annaud'un II. Dünya Savaşı draması, kapsamlı bir romantizmin arka planı olarak Stalingrad Savaşı'nı kullanıyor. Jude Law, silah arkadaşı Tania Chernova'ya (Rachel Weisz) karşı sert düşen ünlü Sovyet keskin nişancısı Vasily Zaitsev'i canlandırıyor. Aşkları ona gelecek için savaşması için motivasyon verirken, kötü niyetli bir Alman keskin nişancı (Ed Harris) zayıf noktasını hedeflediği için ona karşı da kullanılabilir. 2001 filmi, tarihle aldığı özgürlükler nedeniyle eleştirilse de, hayranlar uzun zamandır yıldızları arasındaki cızırtıyı takdir ediyor. 

Nasıl izlenir: Netflix

7. Gunjan Saxena: Kargil Kızı 

Sharan Sharma, 1999 Kargil Savaşı'nın cam tavanlı kadın kahramanına odaklanan bu iç açıcı biyografiyi yönetiyor. Küçük yaşlardan itibaren Gunjan Saxena (Janhvi Kapoor), bir pilot olarak gökyüzünü uçurmayı hayal ediyordu, ancak Hindistan'daki kadınlar için bir yol. bu hayale ulaşmak için tam olarak planlanmamıştı. Hava Kuvvetlerinde rütbelere tırmanırken şüpheciler, alay ve bariz cinsiyetçilikle karşı karşıya kaldı ve sonunda Hint Hava Kuvvetleri'nin bir savaş bölgesinde uçan ilk kadın subayı olarak tarih yazdı. Ciddi bir drama ve canlı bir film müziği ile bu 2020 Netflix orijinali, izleyicileri ilham verici hikayesine ve Hint ve Pakistan güçleri arasındaki savaşlara götürüyor. 

Nasıl izlenir: Netflix

8. Ulusun Hayvanları 

Uzodinma Iweala'nın aynı adlı romanından uyarlanan bu savaş draması, çocuk askerlerin korkunç durumunu araştırıyor. Abraham Attah, ailesinden koparılan ve karizmatik ama talepkar bir Komutanın (Idris Elba) milis kuvvetlerine kabul edilen genç bir Batı Afrikalı çocuk Agu olarak rol alıyor. Agu hayatta kalmak için bir şiddet ve kan yolu açmalı, önce pala. Cary Joji Fukunaga tarafından yazılan, yönetilen ve çekilen bu sürükleyici drama, güçlü hikaye anlatımıyla övgüler alırken, Elba çarpıcı tasviriyle Altın Küre onayladı. 

Nasıl izlenir: Netflix

9. Yasadışı Kral 

Chris Pine, devasa ve kudretli İngiliz kuvvetlerine karşı bir savaşta zayıf olan 14. yüzyıl İskoç Kralı hakkındaki bu aksiyon dolu biyografinin başlığını veriyor. David Mackenzie'nin yönettiği bu epik drama , izleyicileri zincir zırh, ağır zırh ve kılıçların çarpıştığı Orta Çağ savaşına geri götürüyor. Eleştirmenler, bu savaş filmi boyunca perdeli insanlığı övdü ve Pine'ın efsanevi bir tarihsel figürü büyüleyici bir şekilde resmetmesini alkışladı.  

Nasıl izlenir: Netflix

10. Savaş Makinesi 

Cesur dramaları The Rover ve Animal Kingdom ile kutlanan Avustralyalı yazar-yönetmen David Michôd, Michael Hasting'in kurgusal olmayan kitabı The Operators: The Wild and Terrifying Inside Story of America's War in Afganistan'dan uyarlanan karanlık 2017 hiciviyle bir döngü için eleştirmenler attı. Brad Pitt, Afganistan'daki yeniden inşa çabasıyla suçlanan bombalı bir general olarak rol alıyor. Görevi sırasında şüphecilik, küçümseme ve düşmanların, müttefiklerin ve hükümet yetkililerinin açık muhalefetiyle karşılaşacak. Komik ve düşündürücü olan bu ilginç komedi aynı zamanda Anthony Michael Hall, Topher Grace ve LaKeith Stanfield tarafından da sahneleniyor. 

Nasıl izlenir: Netflix

tepkiniz nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0