Apple'ın VR gözlüğünü satın alır mısınız?

Son zamanlarda çıkan söylentilere ve raporlara rağmen Apple, uzun süredir söylentilere konu olan sanal / artırılmış gerçeklik başlığını resmi olarak açıklamadı. Bu , bir prototip görüntüsüne dayanan The Information'ın oldukça kaba bir taslağı dışında, neye benzeyeceğini gerçekten bilmediğimiz anlamına geliyor .

 Apple'ın VR gözlüğünü satın alır mısınız?

Şimdi, tasarımcı Antonio de Rosa, bitmiş ürünün neye benzeyebileceğine dair vizyonunu paylaştı ve kesin olan bir şey var - taslakta olduğundan çok daha iyi görünüyor. 

De Rosa tasarımlarında, kulaklığın yüzü, gümüş bir çerçeve ve ortasına cesurca yerleştirilmiş gümüş bir Apple logosu ile kavisli siyah camdan (veya plastik) bir levhadan oluşuyor. Bazı nedenlerden dolayı Apple'ın logoyla burun üzerinde (hem kelimenin tam anlamıyla hem de figüratif) olacağından şüpheliyim, ancak geri kalanı güzel, biraz retro ve orijinal iPhone'un siyah ve gümüş tasarımını biraz anımsatıyor. 

Yakından baktığınızda vizörün üst kısmında, Apple logosunun hemen üzerinde yerleşik kameralar ve sensörler göreceksiniz. Raporlar, kulaklığın karma gerçeklik etkisi için geçiş kameralarına sahip olacağını söylüyor. 

İçeride, De Rosa'nın hayal ettiği şey, bir şnorkel maskesine, kauçuk bir kafa bandına ve kulaklığın yüzle buluştuğu bir kauçuk ve ağ kombinasyonuna benziyor. Yakın tarihli bir rapor , kulaklığın çift 8K ekran dahil olmak üzere bazı güçlü donanımları paketleyeceğinElbette, tüm bunlar, bir sanatçının, daha önceki bir prototipe dayanan bir eskizden yola çıkarak oluşturduğu fikirlerden ibaret. Başka bir deyişle, Apple'ın gerçek kulaklığı, sonunda, muhtemelen 2022'de piyasaya çıktığında çok farklı görünebilir. Fiyat bilinmiyor, ancak bir rapor bunun yaklaşık 3.000 dolara mal olacağını söylüyor . i söylüyor. 

tepkiniz nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0